Aktualności

Pooazowy Dzień Wspólnoty 2020

Pooazowy Dzień Wspólnoty 2020

Zgromadziliśmy się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Powitania i uśmiechy, okrzyki radości na widok znajomych - tak zaczęliśmy.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty

                Duchowo w ten wspólny czas wprowadził nas ksiądz Zbigniew Snarski konferencją o dojrzałości chrześcijańskiej, który to temat prowadzić nas będzie przez cały rok formacyjny. Mogliśmy przypomnieć sobie treści z oaz wakacyjnych: rola namiotu spotkania czyli Słowa Bożego w życiu człowieka, duchowe oddychanie, spotkania w małej grupie i towarzyszenie.

                Centralnym punktem była oczywiście Eucharystia. Bardzo mocno można było poczuć ducha wspólnoty podczas śpiewu „Chwała na wysokości Bogu” - jednym głosem i wspólnym sercem na chwałę Boga. Liturgia Słowa, jak zwykle w punkt, trafiała dokładnie w sedno charyzmatu Ruchu. Podczas homilii ksiądz Robert Matys rozważając słowa Ewangelii o braterskim upomnieniu odniósł się do życia naszych wspólnot oazowych. Zwrócił uwagę na to, że powinniśmy upominać swoich braci i stawać w prawdzie, ale zawsze Z MIŁOŚCIĄ, aby nikomu nie wyrządzić krzywdy ani też nie wywyższać siebie. Wspólnoty, które nie potrafią mówić prawdy w miłości są jak gruzowisko, jedynie udają oazę.  Wspólnota to miejsce wzrostu przede wszystkim duchowego, w którym jesteśmy wezwani do dzielenia się swoją relacją z Bogiem dla wzrostu swojego i innych.   

Ksiądz Robert odwołał się do dwóch ważnych osób: ks. Franciszka Blachnickiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego, którzy swoje życie poświęcili Niepokalanej. Idąc za ich przykładem filarem wspólnot Ruchu Światło-Życie powinna być właśnie Niepokalana. Jeżeli coś trzeba zrobić w tym roku - roku 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, to wrócić do źródła, którym jest Maryja. Jesteśmy w końcu ruchem maryjnym. Czy jesteśmy  gotowi na to, aby zaryzykować? Powierzając coś w ręce Maryi możemy mieć pewność, że Ona się tym zajmie!!

 NASZE WSPÓLNOTY O TYLE BĘDĄ SILNE, O ILE BĘDĄ MARYJNE!

                Po Eucharystii diakonie i uczestnicy oaz wakacyjnych mieli chwilę na spotkanie w swoim gronie, a następnie rozpoczęliśmy wieczór pogodny pełen prawdziwej radości ze spotkania, rozmów i dobrej zabawy podczas tańców integracyjnych.                

  Jesteśmy pełni energii, zmotywowani i gotowi rozpocząć nowy rok formacyjny.

                ZA DAR DNIA WSPÓLNOTY - CHWAŁA PANU!