Aktualności

Nowy rok formacyjny w Domowym Kościele - 6 września 2020 roku

Nowy rok formacyjny w Domowym Kościele - 6 września 2020 roku

Słowo od Ks. Łukasza- Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła

Bracia i Siostry!

"Łaska wam i pokój od Boga naszego Ojca i od Pana Jezusa Chrystusa" (1Kor 1,2).
Kończąc wakacje zwracam się do Was słowami św. Pawła, ponieważ mam świadomość, że potrzeba nam pokoju i łaski Boga. Ostatnie miesiące zmieniły nasze funkcjonowanie zarówno w życiu osobistym jak i wspólnotowym. Z serca dziękuję wszystkim, którzy mimo trudności podjęli skuteczne starania o spotkania kręgów. Dziękuję za obecność realną i wirtualną na Eucharystii kończącej rok pracy formacyjnej. Dziękuję współbraciom w Kapłaństwie, animatorom i wszystkim za świadectwo wiary konsekwentnej i każdą formę zaangażowania. Bolesnym doświadczeniem wielu z nas był brak rekolekcji wakacyjnych. Ja sam pierwszy raz od szesnastu lat przeżyłem wakacje bez 15-dniowej oazy. Aktualnie prowadzę rekolekcje KWC w Sułkowicach (archidiecezja krakowska), skąd piszę do Was ten list.
We wrześniu rozpoczniemy kolejny okres formacyjny. W tym roku zapraszam Was, byśmy weszli w ten czas formacji przez bramę rekolekcji. Celowo użyłem analogii bramy, odwołując się do Jezusowego słowa o ciasnej bramie (zob. Mt 7, 13-14). Udział w tych rekolekcjach będzie wymagał od nas dodatkowego zaangażowania oraz złożenia Bogu i wspólnocie daru swego czasu. Ale wierzę, że warto ten dar złożyć! Rekolekcje "na dobry początek" wygłosi nam ks. Tomasz Kozłowski w dniach 4-6 września 2020 r w kościele pw. Św. Maksymiliana w Białymstoku. Program rekolekcji podam poniżej. Rekolekcje zakończą się w niedzielę Eucharystią, która jednocześnie otworzy nowy rok formacyjny.
Na koniec chcę się podzielić osobistą radością. Jak niektórzy z Was wiedzą, w czerwcu zostałem mianowany przez Ks. Arcybiskupa dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Białostockiej. W tej nominacji widzę wyróżnienie całej naszej Wspólnoty. Dziękuję Bogu, że postawił Domowy Kościół na mojej drodze, a Wam za przygarnięcie mnie do Wspólnoty, świadectwo Waszej wiary oraz ogrom życzliwości. Jednocześnie liczę na Was podejmując nową funkcję. Jak wspomniałem Ks. Arcybiskupowi, wchodzę w to zadanie odważnie i z nadzieją ponieważ wiem, że nie idę tam sam, ale z zastępem dobrych ludzi z Domowego Kościoła, którzy są gotowi pracować na rzecz małżeństwa u rodziny. 
Proszę Was o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji i całej naszej Wspólnoty. Liczę na Was! Bądźmy razem! Niech Bóg Was błogosławi +
Wasz-
ks. Łukasz