Aktualności

Internetowe rekolekcje wielkopostne 27-29 marca 2020 roku

Internetowe rekolekcje wielkopostne 27-29 marca 2020 roku

​IHS

Droga Wspólnoto!

Okres Wielkiego Postu w tradycji Kościoła zawsze był czasem odnowy życia przez nawrócenie serca. Nawrócenie serca dokonuje się przez praktykowanie czynów pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ważnym momentem na drodze wielkopostnej wędrówki są rekolekcje. Właściwie ostatnie dni są swego rodzaju rekolekcjami. Jednak pragnę Was zaprosić do udziału w internetowych rekolekcjach wielkopostnych. Nagrania konferencji będą dostępne na stronie naszej Wspólnoty w piątek, sobotę i niedzielę (27-29 marca 2020 r.). Tematem rekolekcji będzie powtarzane aktualnie przez wielu z nas zdanie: Boże, gdzie jesteś? Odpowiedzi na to pytanie będziemy poszukiwać w Słowie Bożym opierając się na trzech biblijnych fragmentach. Pierwszego dnia wejdziemy z Jezusowymi uczniami do łodzi, uczestnicząc w burzy na jeziorze (Łk 8,22-25). Drugiego dnia wraz z Jezusem pójdziemy do Ogrodu Getsemani (Łk 22,35-51). Trzeciego dnia wejdziemy na Golgotę, by odnaleźć się pod krzyżem Jezusa i odprowadzić Jego ciało do grobu mierząc się z milczeniem Wielkiej Soboty (Łk 23, 33-56). Jeśli macie takie pragnienie, zapraszam Was do wspólnego czytania i medytowania tych biblijnych tekstów podczas naszych wspólnotowych rekolekcji on-line.

Z pozdrowieniem w Jezusie i błogosławieństwem +

Ks. Łukasz Kisielewski